flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

“Обличчя” насильства та його особливості

13 березня 2020, 11:17

10–11 березня 2020 року суддя Трускавецького міського суду Львівської області Володимир Марчук взяв участь у загальноукраїнському семінарі для суддів апеляційних та місцевих загальних судів на тему: “Практика розгляду кримінальних проваджень за вчинення ґендерно зумовленого домашнього насильства”, який проводило Львівське регіональне відділення Національна школи суддів України.

Семінар відкрила директорка Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка привітала учасників та зазначила, що ґендерно зумовлене насильство є гострою соціальною проблемою, оскільки від нього страждають жінки, діти та чоловіки незалежно від віку та соціального статусу. Шлях до подолання ґендерно зумовленого домашнього насильства полягає через зміни у свідомості суспільства та ставленні до цього явища. Тому для комплексного та системного розуміння до програми заходу включено не лише законодавчі норми та судову практика із цього питання, а й питання щодо психології цього явища та його особливості.

Для проведення семінару було запрошено суддю Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Надію Стефанів, суддю Дніпровського районного суду міста Києва Віру Левко, суддю Буського районного суду Львівської області Ганну Шендрікову, директора Науково-дослідного інституту Національної академії прокуратури України, доктора юридичних наук Георгія Попова, керівника психологічної служби ДОЗ ЛОДА, судового експерта-психолога Зоряну Кошулинську та адвоката, головного юрисконсульта Центру “Жіночі перспективи” Галину Федькович.

Роботу семінару розпочали із загального огляду нового законодавства України у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. Під час занять судді-учасники розглянули особливості кримінальної та адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства, застосування норм нового законодавства щодо закриття провадження та зворотної дії закону в часі, проблемні питання застосування норм Цивільного процесуального кодексу України щодо обмежувального припису та кваліфікації кримінальних правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством, особливості розгляду справ за ст.125 КК України, пов’язаних із домашніх насильством.

Після успішного завершення семінару  всім учасникам було вручено Сертифікати Національної школи суддів України.