Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Відповідно до Стратегії кібербезпеки України, затвердженої Указом Президента України від 15 березня 2016 року № 96/2016, встановлено, що «підготовка суддів (слідчих суддів), слідчих та прокурорів для роботи з доказами, що стосуються злочину, отриманими в електронній формі, з урахуванням особливостей кіберзлочинів» є одним із пріоритетів та частиною національних заходів для боротьби з кіберзлочинністю.
Вищевказаний тренінг став результатом співпраці Національної школи суддів України та нового проекту Ради Європи «CyberEast», який також співфінансується Європейським Союзом та є дієвим інструментом у рамках програми «Східного партнерства». Він розроблений на основі матеріалів Ради Європи та є першим заходом апробаційного характеру в Україні. Сам тренінг зосереджений на питаннях кіберзлочинності базового рівня, європейських актах та національному законодавстві України про кіберзлочинність, електронних доказах та окремих питаннях фінансових розслідувань і протидії кримінальним грошовим потокам.
Викладачами тренінгу стали досвідчені експерти Ради Європи — заступник генерального прокурора Сербії Бранко Стаменковіч та консультант із кіберзлочинності Пакистану Захід Джаміль. У своїх доповідях експерти розповіли про можливі загрози, тенденції та виклики кіберзлочинності, а також наочно (у відеороликах) продемонстрували існуючі приклади подібних злочинів в Україні та світі.
Одним із учасників тренінгу була суддя Трускавецького міського суду Львівської області Василюк Тетяна Василівна. В ході тренінгу висвітлювались питання ідентифікації підозрюваних в інтернеті, Конвенція про кіберзлочинність, практика використання електронних доказів в кримінальному судочинстві, міжнародна правова допомога, тощо.
За підсумками навчання всім учасникам вручили сертифікати від Національної школи суддів України.